Jednostka goszcząca

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

1 stycznia 2009 roku, zgodnie z Ustawa Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z września 2008 roku (Dziennik Ustaw nr 180, poz. 1110), w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej utworzono Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Nowo powstała uczelnia obejmuje 10 wydziałów, na których dostępnych jest kilkadziesiąt kierunków studiów dotyczących wielu dziedzin techniki, technologii, nauk przyrodniczych i rolniczych oraz ekonomii.

 
 

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej to jeden z dziesięciu wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jego siedziba znajduje się przy al. Piastów 42 w Szczecinie. Powstał w roku 1947.

Na wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej prowadzone są obecnie studia na następujących kierunkach kształcenia: Technologia Chemiczna, Inżynieria Chemiczna i Procesowa, Ochrona Środowiska, Nanotechnologia. 

 
 

Instytut Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska

Instytut Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska jest jednym z pięciu Instytutów Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 

W skład Instytutu wchodzą następujące Zakłady: Analizy Technicznej i Podstaw Technologii, Biotechnologii, Nanotechnologii, Nowych Materiałów i Katalizy, Technologii Chemicznej Nieorganicznej oraz Technologii Wody i Inżynierii Środowiska.

 
 

Projekt finansowany przez

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem